fbpx

Karkasinių namų statybos technologijos

2017-07-14
Karkasinio namo statyba: biudžeto planavimas
2017-07-10
Glulam – klijuota laminuota mediena
2018-01-05
Kalbant apie karkasinių namų statybų technologijas, reikėtų paminėti pagrindines statymo technologijas. Karkasiniai namai gali būti statomi statybų aikštelėje klasikiniu būdu arba gamykloje surenkant atskiras namo dalis - moduliniu būdu.

Statant klasikiniu būdu namas yra statomas montuojant statybinę medieną vieną prie kitos. Toks būdas turi savų privalumų, tačiau taip pat ir minusų. Privalumu galima įvardinti tai, kad statant tokį namą, statybų eigoje yra galimybė eksperimentuoti. Užsinorėjus galima įterpti papildomą langą, duris ar bet ką pagal fantazija bei norus. Tokį namą iš dalies galima pasistatyti pačiam, nes nereikia nešioti sunkių namo konstrukcijų. Minusu reikėtų įvardinti tai, kad toks namas gali turėti nuokrypių, klaidų jei namą statote pats, neturėdami patirties. To pasekoje, nekokybiškai surinkus namą nesilaikant statybų reikalavimų gali atsirasti oro tarpai, per kuriuos ateityje gali švilpti vėjas, o žiemą – sklisti šaltis.
Modulinė – surenkamų karkasinių namų technologija buvo sukurta Kanadoje, tačiau dabar plačiai naudojama tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir užima dižiąją dalį karkasinių namų gyvenamojo fondo. Šis statymo būdas iš esmės mažai kuo skiriasi nuo klasikinio būdo. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad namo konstrukcijos yra surenkamos ir paruošiamos gamykloje. Tokiu būdu galima atlikti tikslius matavimus, priimti praktiškus sprendimus, sutaupyti laiko bei pinigų. Modulinių būdu statant karkasinį namą, namo konstrukcijos (skydai arba moduliai) atvežamos bei pastatomos į statybų aikštelę kranu. Tokiu būdu namas yra pastatomas gerokai greičiau bei efektyviau. Atsižvelgiant į oro sąlygas statant karkasinį namą galima varijuoti jų šiltinimo medžiagų parametrais. Tai reiškia, kad tinkamai parinkus šilumą apsaugančias medžiagas (mineralinę vatą) karkasinis namas yra tinkamas gyvenimui tiek šiaurėje tiek rytuose.
„Karkasiniame name yra šilčiau gyventi negu mūriniame name.“
Mitas, kuris dar praeitame amžiume buvo sugriautas, tačiau dar dabar yra atmenamas, vis dar kelia daug diskusijų. Iš tiesų, atliktų bandymų duomenimis buvo nustatyta, kad medis šilumą sulaiko 5 kart geriau negų mūras. Žmonės kurie gyvena karkasiniuose namuose tikina, kad net ir per didžiausius šalčius nešildomo namo temperatūra nenukrenta žemiau 3 laipsnių.
Daugiau nei pusėje išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojų, renkasi gyventi ekologiškuose karkasiniuose namuose. Į išsivysčiusiųjų sąrašą patenka tokios šalys kaip:
JAV, Kanada, Vokietija, skandinavijos šalys. Dėl puikių šilumos sulaikymo parametrų bei teigiamų atsiliepimų karkasinės konstrukcijos yra plačiai naudojamos statant ne tik gyvenamuosius namus, bet ir mokyklas, sporto centrus, viešbučius, kavines, biurus.
 Lietuvoje daugiausiai karkasinų namų galima pamatyti vakaruose, tačiau ir kituose šalies miestuose vis dažniau yra pasirenkama skandinaviška karkasinio namo statybų technologija.

Comments are closed.