fbpx

Statant karkasinius namus: Kokią medieną naudoti?

karkasiniai namai, silti namai, karkasinis namas, pasyvus namas, namas 80 kv.m., karkasiniu namu projektai, karkasiniai namai kaina, tikrinamai, tikri namai, karkasinis namas, karkasinio namo kaina, karkaisniai namai kainos
Karkasinių namų privalumai
23 birželio, 2017
Kaip mūsų pasirinkimus veikia stereotipai: karkasiniai ar mūriniai namai?
3 liepos, 2017
Karkasinių namų statyba pasižymi greita bei sąlyginai pigesne statyba, tačiau patartina apsvarstyti, kur taupyti galima, o kur – neverta. Viena dažniausių klaidų – taupymas pačiuose pirmuose statybų etapuose.
Kokybiška mediena – pagrindinė sąlyga kokybiškoms karkasinio namo statyboms. Deja, kolkas didžioji dalis pastatytų karkasinių namų
Būtent šiame kontekste pinigų taupyti tiesiog neverta. Kas atsitiks, jei naudosite nekokybiškai ar nevisiškai išdžiovintą medieną? Bėgant laikui bedžiūnant konstrukcijoms medis savo ruožtu susitraukia. Susitraukus medžiui tvirtinimo detalės atsilaisvina, o dėl to atsiranda tarpai tarp tašų ir yra girdimas nemalonus girgždėjimas. Tačiau nemalonus garsas yra mažiausia problema. Kur kas didesnė problema yra tai, jog išsiraitęs medis pažeidžia garo izoliaciją, drėgmė iš patalpų skverbiasi į vatą, atšilus orams vata išdžiūna ir susitraukia, o susitraukusi ir deformuota vata nusmunka ir nebeatlieka esminės funkcijos – šalčio sulaikymo.

Per atsiradusius tarpus ima traukti šaltis, kuris labiausiai yra jaučiamas per elektros lizdų ertmes. Nuo viduje išlikusios drėgmės bėgant metams mediena pelyja, joje išlikę parazitai ją ardo, medienoje pradeda augti grybai. Džiovintoje medienoje vabzdžių nerasite – tokia mediena parazitams yra ne maistas. O pelėsis ir grybelis atsiranda neteisingai parinkus namo sandarą. Išvada būtų paprasta – medieną rinkitės kokybiškai džiovintą bei kalibruotą.
Dabar galite įsivaizduoti, kokio mąsto žala yra padaroma namui naudojant šlapią arba prastai džiovintą medieną. Vis tik gana dažnai pasitaiko išradingų karkasinių namų statytojų, kurie medieną mėgina džiovinti patys, o vėliau prastai išdžiovintą medieną impregnuoja „ekologiškais“ impregnantais. Nereikėtų rizikuoti statinio gerove dėl kelių šimtų eurų. Kalbant apie skaičius: kokybiškos, džiovintos bei kalibruotos medienos kaina yra apie 230€ už kubinį metrą, o tuo tarpu šlapios, nekalibruotos medienos kaina yra apie 170€ už kubinį metrą. Matome, kad kainos skirtumas nėra toks didelis, jog taptų namo neilgaamžiškumo bei prastos kokybės priežastimi.
Šiai dienai medžio pasiūla yra tikrai didelė, tačiau, kad ir kaip gaila bebūtų tai pripažinti, daugiau negu pusė rinkoje siūlomos medienos dėl nekokybiško jos paruošimo yra netinkama karkasinio namo statyboms. Išvada būtų paprasta – medieną rinkitės sausą, džiovintą bei kalibruotą. Netaupykite pagrindinėje karkasinio namo sudedamojoje dalyje, nes pasėkmių taisymas ateityje gali pareikalauti kur kas didesnio biudžeto, nei jūsų sutaupytas skirtumas.

Comments are closed.