fbpx

Medinė statyba

6 liepos, 2017
Kaip mūsų pasirinkimus veikia stereotipai: karkasiniai ar mūriniai namai?
3 liepos, 2017
Karkasinio namo statyba: biudžeto planavimas
10 liepos, 2017

Medinė statyba yra žinoma kaip seniausias statymo būdas. Yra tikima, kad pirmasis būstas kurį homo sapiens pastatė – buvo pastatytas iš medžio.

Kalbant apie medinę statybą, prisimenant ankstyvąją Lietuvos istoriją reikėtų paminėti Vortutą – tai buvo vienintelė žinoma Mindaugo pilis. . Čia 1251 m. sprendėsi Mindaugo likimas. Šioje pilyje Livonijos ordino kariuomenės remiamas Mindaugas apie 1251m. viduryje apsigynė nuo vidaus kare prieš jį kovojusių kunigaikščių ir jiems talkinusios Haličo-Volynės valstybės kariuomenės. Ši pilis buvo didinga ir graži, savo grožiu neatsiliko nuo kitų to meto statytų pilių. Medinė pilis simbolizavo mūsų tautos bei karaliaus didybę.
Metams bėgant šis šeimyniškėlių piliakalnis ant kurio kadaise stovėjo didinga pilis, kėlė archeologų susidomėjimą. To pasekoje, po daugiau nei po 700m. buvo pradėtas projektas, kurio iniciatorius Anykščių rajono meras, Kęstutis Tubis su didžiausiom viltim bei gražiausiais siekiais 2016m. pradėjo projektą, atkurti Vorutos pilį, tačiau nesėkmingai. 2017m statybos vos prasidėjusios buvo nutrauktos ir nebetęsiamos. Pritrūkus lėšų, šiai dienai piliakalnis ir toliau išlieka apleistas. Galbūt metams bėgant atsiras kitas šio gražaus projekto iniciatorius ir pilis galų gale bus atkurta lygiai taip pat kaip, kad buvo atkurti Valdovų rūmai.
Medinė statyba išlieka populiari ir šiais laikais. Vis daugiau namų Lietuvoje sugrįžta prie tradicinio statymo būdo. Tai yra sveikintina, nes šis statymo būdas yra draugiškas aplinkai bei lengvai keičiamas arba ardomas be žalos aplinkai. Šiame amžiuje, kada didelis dėmesys yra skiriamas aplinkosaugai bei rūšiavimui – mediniai namai turėtų būti prioritetas renkantis būstą.

Comments are closed.