fbpx
karkasiniai namai, silti namai, karkasinis namas, pasyvus namas, namas 80 kv.m., karkasiniu namu projektai, karkasiniai namai kaina, tikrinamai, tikri namai, karkasinis namas, karkasinio namo kaina, karkaisniai namai kainos
Karkasinio namo statyba: nuo ko pradėti
2017-06-20
Statant karkasinius namus: Kokią medieną naudoti?
2017-06-27
Rodyti visus

Karkasinių namų privalumai

karkasiniai namai, silti namai, karkasinis namas, pasyvus namas, namas 80 kv.m., karkasiniu namu projektai, karkasiniai namai kaina, tikrinamai, tikri namai, karkasinis namas, karkasinio namo kaina, karkaisniai namai kainos

Karkasiniai namai jau seniai sulaukė pripažinimo tokiose šalyse kaip Norvegija, Kanada, Vokietija ir ne tik. Norvegijoje vaikai lanko pirmuosius karkasinius darželius. Vokietijoje rąstiniai namai tapo prestižo reikalu. Globaliu mastu pasikeitus požiūriui į aplinkosaugą bei ekologija žmonės pradėjo daugiau atsigręžti į save bei savo įpročius. Rūšiavimas jau tapo daugelio žmonių rutina, daugelyje pasaulio parduotuvių nebenaudojamos pakuotės – prekės parduodamos tiesiai į atsineštą tarą.

Karkasinių namų statybą taip pat turi savo indelį siekiant gyventi draugiškoje aplinkoje. Žmogaus psichinė būklė yra įtakojama daugelio aplinkinių veiksnių. Vienas iš jų – aplinka kurioje gyvename. Ar žinote, kad žmonės kurie gyvena medžio apsuptyje yra ramesni bei mažiau pažeidžiami negu žmonės kurie gyvena blokiniuose pastatuose? Taip yra dėl to, kad medis teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę bei ramina nervų sistemą, o tai padeda nusiraminti beisusikaupti.
Karkasiniai namai turi daugybę privalumų bei pranašumų lyginant su mūriniais namais:

Karkasiniai namai yra pastatomi kur kas greičiau nei blokiniai. Karkasiniai namai nereikalauja gilių bei sunkių pamatų namui. To pasekoje statybas galima tiek pradėti tiek užbaigti kur kas greičiau negu mūrinio namo. Esant poreikiui karkasinį namą galima įvairiai koreguoti bei tobulinti.  Yra sakoma, kad rastiniai namai – „kvėpuoja“. Iš dalies tai yra tiesa, medis iš tiesų puikiai palaiko drėgmės balansą. Jeigu drėgmės padaugėja, mediena dalį drėgmės sugeria.
Jeigu patalpoje oras išsausėja – drėgmė iš medžio grežiama atgal ir tokiu būdu oras yra drėkinamas. Lygiai taip pat yra ir su vėdinimu. Būtent dėl šios priežasties karkasinis namas nereikalauja didelių vėdinimo įrenginių. Vienas didžiausių karkasinio namo privalumų ko gero yra tas, kad medis lyginant su betonu ar metalu – nėra geras šalčio laidininkas. Standartinio dydžio rastas (apie 25cm skersmens) šilumą sulaiko taip pat kaip 1,2m plytų siena. Tik pamėginkite įsivaizduoti statymo, koregavimo ar griovimo kaštus bei darbų trukmę 120cm storio plytų sienos.O šiuo atveju medis yra lengvai apdirbamas, keičiamas bei atnaujinamas.

Comments are closed.