fbpx

Karkasinio namo statyba: biudžeto planavimas

Medinė statyba
2017-07-06
Karkasinių namų statybos technologijos
2017-07-14
Karkasinių namų statymas yra laikomas pigesniu statybų būdu nei mūrinių namų statymas. Į klausimą, kiek tiksliai kainuos karkasinis namas, ko gero negalėtų atsakyti nei vienas rangovas. Akivaizdu, kad kaina kinta, priklausomai nuo poreikių bei užmojų. Įsigilinus į rinkoje siūlomų žaliavų kainas, galime daryti prielaidą, kiek preliminariai kainuos medžiagos, tačiau niekada negalime būti tikri, ar tų medžiagų užteks ir ar nereikės papildomų investicijų toms medžiagoms apdoroti. Vis tik bandant apskaičiuoti reikalingų medžiagų kiekį rekomenduojama orientuotis į didesnę pusę – šiandieninėje rinkoje pardavėjai dažniausiai sukuria palankias sąlygas pertekliniam medžiagų kiekiui grąžinti.
Šiais laikais karkasiniai namai dažniausiai yra statomi vienai kartai. Tai reiškia, kad namo šeimininkai nededa vilčių į gyvenimą kartu su vaikais ar anūkais. Tai lemia pasikeitęs požiūris apskritai į namą kaip būstą. Prieš keletą dešimtmečių žmonės buvo itin prisirišę prie būsto, perduodavo jį iš kartos į kartą, o dabar požiūris į tai yra kardinaliai pasikeitęs. Vis ryškiau pastebima tendencija, kad žmonės statosi namus porai dešimtmečių, o tada pagal aplinkybes keičia statinį arba gyvenamąją vietą. Iš to nereikėtų daryti prielaidos, kad karkasiniai namai nepasižymi ilgaamžiškumu. Geras to pavyzdys yra viena seniausių šventyklų Japonijoje Horiudžis - ji buvo pastatyta maždaug 670 metų prieš mūsų erą ir yra pats puikiausias karkasinės statybos ilgaamžiškumo pavyzdys.
Karkasinis namas biudžeto planavimo klausimais turi daug pranašumų prieš mūrinius namus. Vienas jų – statybų greitis. Esant poreikiui bei dirbant maksimaliu pajėgumu, karkasinį namą galima pastatyti per 3 mėnesius ar net greičiau. O jei šiek tiek nukrypstant nuo biudžeto planavimo klausimų - yra tikima, kad žmonės, kurie gyvena mediniuose namuose, yra kūrybiškesni, lengviau reiškia emocijas bei yra draugiškesni už žmones, kurie gyvena tarp blokinių sienų. Galbūt tai mitas, galbūt tiesa. Žinodami šią informaciją pabandykite pastebėti savo artimus bei pažįstamus, kurie gyvena vieno ar kito tipo būstuose.
Kalbant apie pamatus - tai yra namo dalis, kuriai reikėtų skirti didžiausią dėmesį ir pinigų netaupyri. Tiesa, ši taisyklė galioja statant tiek karkasinius, tiek mūrinius namus. Be abejonės pastarųjų namų statyba reikalauja didesnių gabaritų bei daugiau darbo, kadangi betoninis namas sveria gerokai daugiau negu karkasinis. Pamatų kainą statant 80 kv/m2 nediduką namelį kainuoja apie 6,500 €. Šioje vietoje taupyti nevertėtų, kadangi tai yra namo pagrindas ant kurio stovės ir laikysis visas statinys.
Kalbant apie skaičius - kokybiškos, džiovintos bei kalibruotos medienos kubą (m3) galima įsigyti už 160-180 €. Atsižvelgiant į poreikius, kvadratūrą, naudojamas medžiagas bei sudėtingumą – kainą gali skirtis dvigubai. Būtent todėl atsakyti į klausimą, kiek kainuoja karkasinis namas, ko gero negalėtų nei vienas rangovas. Preliminariai namo sienos kartu su apšiltinimu kainuoja apie 25.000-35.000€ kartu su pertvaromis, išorės apdaila - 10.000-15.000€, stogas - 10.000-12.000€. Žinodami šiuos skaičius bei savo poreikius galite preliminariai įsivaizduoti savo svajonių namo kainą.

Comments are closed.